Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaFAQCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 89 îl puteți găsi aici

Distribuiţi | 

D - XanoTHEr.: Otsutsuki Kaguya

In jos 
AutorMesaj
Kaguya
Hokage
Hokage

Ryo : 506

MesajSubiect: D - XanoTHEr.: Otsutsuki Kaguya    Mier Feb 21 2018, 21:08

Nume: Otsutsuki Kaguya

Rang: D

Membri: XanoTHEr.

Durata: 21.02.2018 / 24.02.2018 11:00 AM

Descriere: XanoTHEr. ai primit misiunea de a descrie episodul 460 din Naruto Shippuden. Minim 15 rânduri.

Recompensa: 25 ryo

Esec: -30 ryo

Kaishi!!!

Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri

Ryo : 523

MesajSubiect: Re: D - XanoTHEr.: Otsutsuki Kaguya    Joi Feb 22 2018, 12:39

"Kaguya Otsutsuki"

Kaguya Otsutsuki coboară dintr-o dată din ceruri, pe măsură ce oamenii din Landul Sou aruncă o privire în surprindere și suspiciune. Dar împăratul lor, Tenji, este încântat de ea și o ia pentru concubina sa. În această epocă a războiului fără sfârșit, Kaguya nu dorește altceva decât pace. Dar, în calitate de protector auto-proclamat al Arborelui Divin, ea se află în curând înghițită de valurile haosului și ale războiului.

Cu Madara fiind bătut și răsucit în toate părțile și apoi aducerea Kaguyei în joc, seria a devenit o poveste mare și dar pentru mine a devenit doar o poveste de repetare a trecutului într-un loop continuu.

Deci, ce decide să facă episodul? Se dăruiește în întregime unei povestiri despre Kaguya din trecut când a coborât și a luat-o cu oamenii de la Sou. De cele mai multe ori este petrecut cu regele, Tenji, pe măsură ce se sfârșește, ținând-o aproape și vedem cât de rău se joacă acest lucru în general. Acesta este genul de material care trebuia să fie înscris în mod regulat în narațiune pentru ultimele șapte sute de episoade, astfel încât să nu avem nevoie de un episod care să-i dea o înțelegere de bază. A trebuit să fie o parte din structura modului în care funcționează această lume, astfel încât aceasta are sens, spre deosebire de ceva care se simte practic atacat. Nimic nu mă face să mă conectez cu nici unul dintre aceste personaje și povestirile lor, pentru că este atât de simplu, încât nici măcar nu îți dai seama de ce Kaguya este atât de supărată în prezent.

Oricum ar fi, Kaguya rămâne un personaj plin de mister, un personaj foarte bine conturat cu o putere extrem de mare, o putere divină. Accentul s-a pus foarte mult pe culoarea predominantă a sa care exprimă dorința păcii care este pusă în contrast cu tăcerea sa, aceasta exprimând schimbarea inițiativei sale în război.

În concluzie: Forțată, plictisitoare și complet previzibilă. Sosirea lui Kaguya în episodul precedent a făcut ceva de genul acesta, dar se simte la fel ca multe dintre umpluturile anime-originale pe care le-am avut anul trecut. Doar dezamăgitor la bază, deși cel puțin animația însăși este solidă.

Ultima editare efectuata de catre XanoTHEr. in Sam Feb 24 2018, 01:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Kaguya
Hokage
Hokage

Ryo : 506

MesajSubiect: Re: D - XanoTHEr.: Otsutsuki Kaguya    Sam Feb 24 2018, 01:38

Misiune completă!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: D - XanoTHEr.: Otsutsuki Kaguya    

Sus In jos

D - XanoTHEr.: Otsutsuki Kaguya
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Lumea Mea Naruto :: Misiuni :: Misiuni rank D complete-
Mergi direct la: