Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaFAQCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 89 îl puteți găsi aici

Distribuiţi | 

D - XanoTHEr.: Boruto episodul 1

In jos 
AutorMesaj
Kaguya
Hokage
Hokage

Ryo : 506

MesajSubiect: D - XanoTHEr.: Boruto episodul 1   Sam Feb 10 2018, 11:51

Nume: Boruto episodul 1

Rang: D

Membri: XanoTHEr.

Durata: 10.02.2018 / 13.02.2018 11:00 AM

Descriere: XanoTHEr. ai primit misiunea de a ne descrie episodul 1 din Bourto. Minim 10 - 15 rânduri.

Recompensa: 20 ryo

Esec: -30 ryo

Kaishi!!!

Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri

Ryo : 523

MesajSubiect: Re: D - XanoTHEr.: Boruto episodul 1   Sam Feb 10 2018, 14:31

Pe măsură ce se apropie sfârșitul primului episod Boruto Uzumaki face o afirmație îndrăzneață: "Indiferent de calea pe care o aleg, nu are nimic de-a face cu tata. Voi merge pe calea mea. Pentru că "aceasta este povestea mea!". O declarație îndrăzneață pentru o nouă serie călcând pe urmele lui ”Naruto”, una dintre cele mai mari senzații de anime din toate timpurile. Aveam îndoieli cu privire la intrarea lui Boruto, dar acest prim episod oferă o fundație solidă și conține câteva surprize care îmi dau speranța că anime-ul va face față acestei promisiuni pentru a ne arăta ceva nou.

"Epoca shinobi sa terminat". Acestea sunt cuvinte ciudate de auzit în momentele de deschidere ale unui anime ce urmărește continuarea show-lui Naruto, dar un tur rapid în jurul satului Konoha ne arată exact ceea ce voia să spună vorbitorul. Perspectivele Hokageului urmăresc încă Konoha, dar progresele tehnologice au făcut satul un loc mai modern, având acum trenuri, zgârie-nori și fast-food. Vremurile s-au schimbat si chiar fiul Hokage-ului nu intelege de ce ninja sunt așa de importanți, respingând rapid stilul de viață ca fiind "prea nașpa".

Premiera este construidă din câteva personaje familiare dar și copii acestora, fiind doar fațade pentru moment. Episodul prezintă un caracter nou, Denki Kaminarimon, fiul bogatului om de afaceri responsabil pentru progresele tehnologice din sat.

După ce l-a salvat de la un grup de agresori, Boruto îi oferă lui Denki un sfat discutabil cu privire la modul în care să se ocupe de problemele sale. Episodul atinge punctul culminant după ce Denki, influențat de un rău nevăzut, încearcă să-și înfrunte problemele.

Nu este clar dacă Denki este destinat să fie un personaj major care avansează, dar dacă este, sper să-i văd caracterul însuflețit și să-și poată purta singur de grijă. Bazându-mă pe secvențele din acest episod, mă îndoiesc că show-ul va fi lipsit de caractere.

Concluzie:

Ca o poveste de sine stătătoare, primul episod al lui Boruto este o introducere plăcută pentru noua generație a lui Naruto. Oferă mai multe indicii care sugerează ceva mult mai mare, făcând clar faptul că, creatorii show-ului doresc ca Boruto să se potrivească cu seria originală.

Ninja noi, o lume nouă, și o mulțime de motive noi pentru a fi încântați de Boruto! Sosirea tehnologiei amenință calea ninja, dar ceva ne spune că nu se va termina fără luptă.
Sus In jos
Kaguya
Hokage
Hokage

Ryo : 506

MesajSubiect: Re: D - XanoTHEr.: Boruto episodul 1   Sam Feb 10 2018, 18:08

Misiune completă!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: D - XanoTHEr.: Boruto episodul 1   

Sus In jos

D - XanoTHEr.: Boruto episodul 1
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Lumea Mea Naruto :: Misiuni :: Misiuni rank D complete-
Mergi direct la: